माओवादी केन्द्रले दियो ३३ विभागलाई पूर्णता, को-को बने विभाग प्रमुख ?

सफल खबर संवाददाता

विहीबार, ०४ कार्तिक २०७८, ११ : ५५
माओवादी केन्द्रले दियो ३३ विभागलाई पूर्णता, को-को बने विभाग प्रमुख ?

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा माओवादी केन्द्रले ३३ वटा विभागलाई पूर्णता दिएको छ । विहीबार पार्टी कार्यालय पेरिसडाँडामा बसेको स्थायी कमिटी बैठकले १७५ सदस्यीय सम्पर्क समिति र ३३ विभाग तथा एक प्रतिष्ठानलाई पूर्णता दिएको हो । 

CG Developers Tansen Cement box

विभागमा बढीमा ३५ सदस्य रहनेछन् । विभागका विभागीय प्रमुखमा अर्थ तथा योजना विभाग प्रमुखको जिम्मेवारी वर्षमान पुनले पाएका छन् भने संगठन विभागको प्रमुख जनार्दन शर्मा भएका छन् । त्यस्तै विदेश मामिला विभागमा नारायणकाजी श्रेष्ठ, प्रचार तथा प्रकाश विभाग कृष्णबहादुर महरा, विपद व्यवस्थापन विभागमा सूर्य सुवेदी, उद्योग मामिला विभागमा वामदेव क्षेत्री, कृषि तथा भूमिसुधार विभागमा हरिबोल गजुरेल, उपभोक्ता हित संरक्षण विभागको नेतृत्व मात्रिका यादवले पाएका छन् ।

यी हुन् विभाग प्रमुखहरु:-

१. अर्थ तथा योजना विभाग- वर्षमान पुन

२. संगठन विभाग- जनार्दन शर्मा

३. विदेश मामिला विभाग- नारायणकाजी श्रेष्ठ

४. प्रचार तथा प्रकाश विभाग- कृष्णबहादुर महरा

५. विपद व्यवस्थापन विभाग- सूर्य सुवेदी

६. उद्योग मामिला विभाग- वामदेव क्षेत्री

७. कृषि तथा भूमिसुधार विभाग-हरिबोल गजुरेल

८. उपभोक्ता हित संरक्षण विभाग-मात्रिका यादव

९. कोष तथा आर्थिक विभाग-डोरप्रसाद उपाध्याय

१०. खानेपानी विभाग-विना मगर

११. जलस्रोत तथा ऊर्जा-लिलामणी पोखरेल

१२. निर्वाचन विभाग-खिमलाल देवकोटा

१३. कानून विभाग-मुक्ति प्रधान

१४. पर्यटन विभाग-झक्कुप्रसाद सुवेदी

१५. प्रादेशिक मामिला विभाग-पर्शुराम तामाङ

१६. पार्टी स्कूल विभाग-गिरिराजमणी पोखरेल

१७. पुस्तकालय तथ अभिलेख-नारायणप्रसाद शर्मा

१८. भौतिक पूर्वाधार विभाग-हरि अधिकारी

१९. युवा तथा खेलकुद विभाग-गणेशमान पुन

२०. राजकीय मामिला विभाग-रेखा शर्मा

२१. राष्ट्रिय सुरक्षा विभाग-कृष्णबहादुर महरा

२२. वन तथा वातावरण-शक्ति बस्नेत

२३. विज्ञान तथा प्रविधि विभाग-गणेश साह

२४. शिक्षा तथा मानवस्रोत विभाग-मायाप्रसाद शर्मा

२५. श्रम तथा रोजगार विभाग-रामेश्वर राय यादव

२६. संघीय संसदीय विभाग-देव गुरुङ

२७. समाज कल्याण विभाग-सत्या पहाडी

२८. सहकारी तथा गरिवी विभाग-धर्मदत्त देवकोटा

२९. शहरी विकास विभाग-देवेन्द्र पौडेल

३०. सामान्य प्रशासन विभाग-टेकबहादुर बस्नेत

३१. साहित्य तथा कला विभाग-गोपाल ठाकुर

३२. स्थानीय तह विभाग-उर्मिला अर्याल

३३. स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग-कल्पना धमला

३४. नीति अध्ययन प्रतिष्ठान-रामचन्द्र झा